top of page

Hlavní Chody

chia-puding.jpg

Jáhlovo-šmakounové šišky

Milujete sladké jídlo jako hlavní chod, ale raději se mu vyhýbáte kvůli nedostatku bílkovin? Zkuste přidat Šmakouna, který neovlivní chuť, ale nutričně ho obohatí právě o bílkoviny.

chia-puding.jpg

Dýňové bramboráčky

Žádné mastné bramboráky plné mouky a tuku nečekejte, tyhle jsou nutričně daleko výživnější, jelikož obsahují kromě vlákniny ze zeleniny a dokonce i bílkoviny ze Šmakouna.

chia-puding.jpg

Zapečený květák

Na saláty už je zima, ale co tak zkusit zeleninu zapéct? Nezapomínejte však na kvalitní bílkovinu, co zasytí. Perfektní volbou pro tento recept je Uzený Šmakoun.

chia-puding.jpg

Zapečené brambory

V jednoduchosti je krása! Brambory předem uvařte a pak už vše jen naskládejte do pekáčku a dejte do trouby. Za 20 minut máte vynikající, nutričně vyvážený oběd na stole!

chia-puding.jpg

Těstovinový salát

Snadný a rychle hotový salát je sice bez masa, ale bílkoviny plně nahrazuje Šmakoun!

chia-puding.jpg

Boloňské špagety

Tradiční rajčatová omáčka v netradičním vegetariánském pojetí! O bílkoviny však nouzi nemá, maso totiž nahrazuje Šmakoun, který je nastrouhaný v omáčce, klidně ho však můžete i nakrájet na kostičky a opéct na pánvi.

chia-puding.jpg

Cukeťák na plech

Cuketa obsahuje málo kalorií, Šmakoun zase hodně bílkovin, a tak spolu tvoří perfektní duo ve fitness jídelníčku.

chia-puding.jpg

Sýrové nugetky à la smažák

Žádný tuhý eidam pod vrstvou strouhanky nečekejte, tyhle nugetky z batátů, goudy a Šmakouna mají perfektní chuť i konzistenci!

chia-puding.jpg

Šmakounovy dukátky

Mini "řízečky" v kukuřičné strouhance jsou bez masa, a přesto plné bílkovin ze Šmakouna!

chia-puding.jpg

Šmakounovy nugetky á la smažák

Oblíbená česká klasika ve zdravé verzi se Šmakounem

chia-puding.jpg

Vegetariánské špízy

Špízy s Provensálským Šmakounem jsou ideální jak na oběd, tak i na večeři – lehké, s trochou francouzského šarmu a plné komplexních bílkovin a vlákniny.

chia-puding.jpg

Houbový kuba

Tradice je tradice, proto k vánočnímu obědu rozhodně nepatří maso, ale houbový kuba! Aby vám nechyběly důležité bílkoviny, přidejte do receptu Šmakouna s hlívou ústřičnou, který perfektně podpoří houbovou chuť.

bottom of page