top of page

Šmakoun pro Gastronomii

Šmakoun Klasik Gastro

Šmakoun Klasik Gastro

Šmakoun Klasik je svým složením důležitou potravinou pro bezmasou a racionální kuchyni i nejrůznější diety. Nachází uplatnění nejen při domácím vaření, ale také ve školních jídelnách, nemocnicích, lázeňských domech a gastronomii se zaměřením na wellness a racionální stravování. Obohacuje jídla o komplexní živočišnou bílkovinu při současném snížení celkové energie a obsahu nežádoucích tuků a cukrů. Zachovává tradiční a obvyklou chuť jídel především po použitém koření a dalších potravinách.

Velikost balení: 1,0 kg nebo 2,4 kg

Výrobce: Maso West s.r.o. Praha, provoz Klatovy

Dodavatelé: Makro, Hügli Food Zásmuky, Madeta a.s., velkoobchody Exver Food

SLOŽENÍ

Vaječný bílek 95 %, voda, přírodní aroma, jitrocelová vláknina, jedlá sůl

Alergen: vaječný bílek

POUŽITÍ

Pro svoji neutrální chuť má velké možnosti využití v gastronomii, a to jak při přípravě slaných, tak i sladkých jídel. Je vhodnou surovinou pro další výrobu bezmasých a racionálních potravin nebo hotových jídel (např. zeleninové a těstovinové saláty). 

milk.png
gluten.png
sugar.png
meat.png
bez.png
klasik-gastro.jpg
gastro2.jpeg
Šmakoun Klasik Pasta

Šmakoun Klasik Pasta (nesladká)

Šmakoun v podobě polotekuté pasty je variantou Šmakouna Klasik Gastro a má téměř shodné složení a výživové hodnoty. Jeho použití je však poněkud odlišné. Pastu jsme vyvinuli na přání nutričních terapeutek ve zdravotních, a především sociálních zařízeních. Projevily přání mít k dispozici Šmakouna v jiné konzistenci, který by se výborně hodil jak na přípravu pomazánek, tak také k zahušťování polévek a omáček.

 

Cílem použití Pasty Šmakoun je obohatit komplexní živočišnou bílkovinou i takové pokrmy, ve kterých není běžně bílkovina obsažena.

Velikost balení: 1,0 kg 

Výrobce: Maso West s.r.o. Praha, provoz Klatovy

Dodavatelé: Madeta a.s., v jednání: Hügli Food Zásmuky, velkoobchody Exver Food

SLOŽENÍ

Vaječný bílek 90 %, voda, přírodní aroma, jitrocelová vláknina, jedlá sůl

Alergen: vaječný bílek

POUŽITÍ

Cílem použití Pasty je obohatit komplexní živočišnou bílkovinou i takové pokrmy, ve kterých není běžně bílkovina obsažena – pomazánky, polévky, omáčky, a to především ve stravování seniorů a při různých dietách.

milk.png
gluten.png
sugar.png
meat.png
bez.png
pasta-gastro.jpg
parky-gastro.jpg

Párky Šmakoun jsou z kvalitního vepřového a hovězího masa. Receptura je vylepšená přidanou bílkovinou vaječného bílku. Díky tomuto složení Párky obsahují více žádoucí bílkoviny, méně nežádoucího tuku a kalorií. Snížili jsme také obsah soli na 1,5 %. Párky dosaženými hodnotami odpovídají výživovým požadavkům Vyhlášky 282/2016 Sb. pro školní bufety a kantýny (pamlsková vyhláška). Párky mají tradiční masovou chuť a také klasické a obvyklé použití.

Velikost balení: hmotnost 1 ks/nožičky – 45 g, hmotnost Gastro balení cca 1,5 kg (30 ks/nožiček)

Výrobce: Maso West s.r.o. Praha, provoz Klatovy

Dodavatelé: Makro, Hügli Food Zásmuky, Madeta a.s., velkoobchody Exver Food

SLOŽENÍ

Hovězí maso 21 %, vepřové maso 32 %, Šmakoun 32 % (vaječný bílek, voda, aroma), voda, jódovaná jedlá sůl, směs přírodního koření, maltodextrin, hemoglobin, stabilizátory E451, antioxidanty E300, konzervant E250

Alergen: vaječný bílek

POUŽITÍ

Párky Šmakoun jsou racionální, výživově výhodnější variantou oblíbeného masného výrobku při zachování tradiční masové chuti. Také použití je obvyklé – s křenem či hořčicí a pečivem, v rohlíku, při přípravě frankfurtské polévky nebo k luštěninám.

milk.png
gluten.png
sugar.png
bez.png

Párek Šmakoun Gastro OA

Párek Šmakoun Gastro
bottom of page