Štíhlé nudle al pomodoro

Recept od Mishky na 2 porce  : Štíhlé nudle od firmy Šmakoun jsou další úžasný výrobek, který jsem přidala do naší lednice. Mám ráda chuť rajčat, a proto jsem jako první experiment vyzkoušela recept na špagety al pomodoro, akorát místo těstovin jsem použila právě štíhlé nudle.

Suroviny

1 balení Šmakoun Štíhlých nudlí 270g, 1 lžíce oleje , 2-3 stroužky česneku ,12ks cherry rajčátek ,200ml vývaru ,čerstvá bazalka a oregano ,sůl, pepř

Postup

Štíhlé nudle vyjmeme krátce prohřejeme (na páře, v mikrovlnce)  a vyjmeme z obalu, opatrně rozmotáme a nasucho orestujeme na pánvi mírně dozlatova. Poté je přendáme do nádoby, nejlépe keramické a přikryjeme, aby nevychladly. Na pánvi si rozpálíme olej a přidáme oloupané stroužky česneku, které opečeme dozlatova, a tím nám jemně ochutí a ovoní olej. Poté česnek vyndáme a dáme opékat rajčátka. Po 5min zalijeme vývarem a necháme rajčátka změknout tak, abychom je mohli rozmačkat (ale ne úplně na kaši, měli bychom zachovat menší kousky). Necháme omáčku lehce zredukovat, aby zhoustla, přidáme nasekané bylinky, sůl a pepř. Vložíme nudle, promícháme a můžeme servírovat.