Vosí hnízda

Ingredience

Těsto

Krém

Zdobení

Postup

Těsto:  Lískové ořechy společně s mandlemi nameleme na prach, nasypeme do mísy, přidáme kakaooříškového šmakouna ,ve vodní lázni rozpustíme kakaové máslo a nalijeme do mísy. Komu by chuť byla málo kakaová, může přidat kakaový prášek či přisladit javorovým sirupem, já již nic nepřidávala. Nyní již jen přidáme rum dle chuti, pokud byste si přidali příliš bude zapotřebí přidat namleté ořechy, ale věřím že 1-2 lžičky postačí i vám. Veškeré ingredience důkladně propracujeme.

Krém: Mandle rozemeleme na prach, rozmixujeme tyčovým mixérem s javorovým sirupem a rumem, dle chuti, dle konzistence doředíme rostlinným mlékem, přilévejte pomalu, nejlépe po lžičkách, aby se nám krém příliš nenaředil.

Nyní už stačí si jen ve vodní lázni rozpustit čokoládu.

Formičky můžeme vysypat moučkovým cukrem (není nutné), upěchujeme dovnitř hmotu, koncem tenké vařečky uděláme důlek, který naplníme krémem. Naplněné hnízdo ponoříme do čokolády na vaření a ponoříme do strouhaného kokosu. Hnízda po zaschnutí čokolády uložíme do chladu nebo zamrazíme a vyndaváme dle potřeby.

 

Autorka receptu: Jitka Matěchová, www.navlnechuti.cz

Další recepty na snadné a rychlé cukroví na Facebooku