top of page

RECEPTY

chia-puding.jpg

Jáhlovo-šmakounové šišky

Milujete sladké jídlo jako hlavní chod, ale raději se mu vyhýbáte kvůli nedostatku bílkovin? Zkuste přidat Šmakouna, který neovlivní chuť, ale nutričně ho obohatí právě o bílkoviny.

chia-puding.jpg

Špaldová pizza

Tahle pizza vaši postavu rozhodně neohrozí! Základem je těsto plné bílkovin, další vrstvu tvoří rajčatové pesto, sýry a zelenina, ale fantazii se rozhodně meze nekladou!

chia-puding.jpg

Boloňské špagety

Tradiční rajčatová omáčka v netradičním vegetariánském pojetí! O bílkoviny však nouzi nemá, maso totiž nahrazuje Šmakoun, který je nastrouhaný v omáčce, klidně ho však můžete i nakrájet na kostičky a opéct na pánvi.

chia-puding.jpg

Zapečené brambory

V jednoduchosti je krása! Brambory předem uvařte a pak už vše jen naskládejte do pekáčku a dejte do trouby. Za 20 minut máte vynikající, nutričně vyvážený oběd na stole!

chia-puding.jpg

Těstovinový salát

Snadný a rychle hotový salát je sice bez masa, ale bílkoviny plně nahrazuje Šmakoun!

chia-puding.jpg

Špagety aglio e olio

Proteinový oběd po italsku aneb lehce pikantní špagety „aglio e olio“ s porcí kvalitních bílkovin ve formě krutonů ze Šmakouna

chia-puding.jpg

Řepný burger

Jak dostat do burgeru bez masa bílkovinu? Jednoduše! Připravte ho ze Šmakouna, který obsahuje kvalitní protein z bílků a skvěle se s ním pracuje v teplé i studené kuchyni.

chia-puding.jpg

Sýrové nugetky à la smažák

Žádný tuhý eidam pod vrstvou strouhanky nečekejte, tyhle nugetky z batátů, goudy a Šmakouna mají perfektní chuť i konzistenci!

chia-puding.jpg

Šmakounovy dukátky

Mini "řízečky" v kukuřičné strouhance jsou bez masa, a přesto plné bílkovin ze Šmakouna!

chia-puding.jpg

Zapečené tousty

Pikantní vegetariánská pomazánka zapečená na pečivu se sýrem jako silvestrovské pohoštění nebo teplá večeře

chia-puding.jpg

Velikonoční nádivka

Skvěle dochucená klasika ve vegetariánské úpravě, která nesmí o Velikonocích chybět, navíc plná bílkovin díky Šmakounovi.

chia-puding.jpg

Plněné bramborové knedlíky

Českou kuchyni si nemusíte odepírat, když na to půjdete chytře! Knedlíky z celozrnné mouky naplňte Šmakounem nebo pro masožravce Párky Šmakoun a určitě si pochutná celá rodina!

bottom of page