top of page

Mezinárodní závodnice Bikini Fitness Masters doporučuje Šmakouna

MARCELA KOTKOVÁ Jak a kdy začala s bikini fitness, jak vypadá její jídelníček nebo co by poradila začínajícím závodnicím? To vše v článku!


KDO JE MARCELA @marcela_kotek?

  • Mezinárodní závodnice Bikini Fitness Masters

  • Certifikovaná výživová poradkyně

  • Osobní trenérka v mnoha sportovních disciplínách (zumba, kangoojumping, tabata)

  • Máma

Kdy Tě poprvé napadlo, že bys mohla soutěžit?

>> Koncem dubna 2017, tehdy právě probíhalo Mistrovství ČR v Lysé nad Labem a já se tam jela podívat. Byla jsem nadšená, tak jsem se zmínila na FB, že fandíme na závodech a jiná kamarádka mi na to reagovala, že ať to zkusím taky, že na to mám a že mě seznámí se svým trenérem. Tak to byla první úvaha, že bych to mohla zkusit a 2. 5. 2017 jsem šla na svůj první trénink.


Jak jsi to měla s pohybem v dětství?

>> Vždy jsem ráda tančila, v tělocviku jsem patřila k těm šikovnějším. Čtyři roky jsem hrála házenou, ale kolektivní sport není nic pro mě. Nebaví mě to. Jen rekreačně. Vlastně jsem začala pořádně se sportem až ve 33 letech, kdy jsem se stala licencovanou zumba instruktorkou. Díky zumbě jsem se začala zajímat o sport.


Jak se liší tvůj běžný a předsoutěžní jídelníček, jak často jíš, jaké porce?

>> Můj běžný jídelníček jsou jen 3 větší jídla. Mám zvýšený příjem sacharidů a snížené bílkoviny, ale pořád jich mám tolik, abych mohla budovat svalovou hmotu, takže okolo 2 g/kg tělesné hmotnosti. Bílkoviny beru z libového masa, mléčných výrobků, vajec a výrobků z nich. Od masa si ráda odpočinu, protože před závodama nejíte pomalu nic jiného. V přípravě v první fázi si vyčistím jídelníček od zbytečností a jídla si rozdělím na 5 částí, tady už se hřešit nesmí. Postupně se vyřazují mléčné výrobky, sladidla, pár týdnů před závody i vločky, koření, sůl, no nakonec jíte jen bílky, rýži, kuře, rýžové chlebíky. Zní to hrozně, ale ta forma pak stojí za to.


Jak řešíš chutě na sladké?

Sladké miluji a mám oblíbence Šmakouna Meruňku. Buď si ho nastrouhám do vloček, nebo do těsta mého oblíbeného koláče, nebo jen tak do ruky s jablíčkem a posypu skořicí.


Co bys doporučila začínajícím závodnicím?

Těžké takhle stručně říct, asi aby překonávaly jen sebe, nesnažily se někomu podobat, vždy jít na pódium s pokorou, ale hlavně nehonit se za zlatem a pěkně si užívat tu cestu. Protože vítězky jsou všechny, co se na pódium dostanou.

Comments


bottom of page