Nepečené ořechové koule ála Ferrero Rocher

Znáte z pořadu ,, KLUCI V AKCI “

 
Ferrero Rocher mi nedalo spát, miluji čokoládu v kombinaci s ořechy a čokoládou, navíc když se chuť spojí s kakaovým máslem je to přímo pohádka pro chuťové pohárky. Tyto kuličky jsou úžasné a opět musím říct, že se moc povedly, ale rozhodně vánoc nedožijí, lednice se stále otevírá.

Lískové ořechy společně s mandlemi nameleme na prach, nasypeme do mísy, přidáme kakaooříškového šmakouna , ve vodní lázni rozpustíme kakaové máslo a nalijeme do mísy. Komu by chuť byla málo kakaová, může přidat kakaový prášek či přisladit, já již nic nepřidávala.
Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu, na pánvi orestujeme kousky mandlí, které ještě nasekáme lehce v sekáčku, směs opražených ořechů nasypeme do rozpuštěné čokolády, zamícháme. vytvarujeme kuličky, do kterých při tvarování vmáčkneme lískový oříšek, připravené kuličky v této směsi obalíme. Kuličky klademe na tác s pečícím papírem, hotové kuličky dáme vychladit do lednice.

Přeji příjemné mlsání.

Autorkou receptu je  Jitka Matěchová  - www.navlnechuti.cz

Další recepty na rychlé cukroví na poslední chvíli najdete na: www.facebook.com/pg/smakounovo/photos/?tab=album&album_id=1181529225260863