Šmakoun – chytrá potravina pro zdravý životní styl

Chcete vařit svá oblíbená a tradiční jídla chutně, kvalitně a přitom zdravěji? Chcete omezit tuky, cukry, cholesterol a celkové kalorie a přitom si stále pochutnat ? Chcete obohatit svůj jídelníček o kvalitní živočišnou bílkovinu? Chcete ochutnat skvělou čokoládovou pomazánku nebo párky či karbanátky  bez zbytečných tuků a cukrů?

Pak chcete Šmakouna a potraviny se Šmakounem ! Na této stránce se dozvíte důležité informace : Co je Šmakoun, jak se vyrábí, jak se používá(recepty), kde Šmakouna koupit (prodejny) a jaké výrobky Šmakoun a potraviny se Šmakounem již jsou na trhu (produkty). Tak pojďte dál!

Co je Šmakoun

Šmakoun je česká , plnohodnotná potravina pro zdravý životní styl s výhodnými výživovými hodnotami a velkými možnostmi zapojení do receptů při přípravě jídel a také při  výrobě potravin.

Šmakoun nabízí přesně to, co čekáte od zdroje bílkovin – vysokou biologickou hodnotu, dobrou stravitelnost a nízký obsah sacharidů a tuků. Díky pestrosti nabídky Šmakouna od ochucených plátků,  přes Štíhlé nudle až po potraviny, v nichž je Šmakoun obsažen (masné výrobky, sladké krémy), jej můžete používat denně, aniž by se vám přejedl. Prakticky jím doplňujete a vylepšujete své tradiční recepty.

Výživové hodnoty šmakouna

Šmakoun se vyznačuje výhodnými výživovými hodnotami (ve 100 g):

Bílkoviny 14g
Tuk 0g
Sacharidy 2,6 g
Cukr 0g
Cholesterol 0g
Vláknina 2,5g
Energetická hodnota 282 kj

Šmakoun je plnohodnotná potravina s vysokým obsahem kvalitní živočišné bílkoviny, bez tuků, cholesterolu, lepku, s minimem sacharidů a s nízkou energií. Velice dobře se se Šmakounem vaří – lze jej zapojit do celé řady běžných a obvyklých jídel. Snadno se dělí – strouhá, krájí, mele – lze jej tepelně zpracovávat – zapékat, restovat, dusit, vařit. Je vhodný pro diabetiky i celiaky, seniory i děti, pro profesionální sportovce i všechny lidi, kteří chtějí něco udělat se svým jídelníčkem. Šmakouna oceňují a doporučují výživoví poradci i odborníci na výživu.

Jak se Šmakoun vyrábí

Šmakoun se vyrábí originální, patentově chráněnou českou technologií , z čistého vaječného bílku jeho tepelnou úpravou bez chemických látek a konzervantů. Výrobní postup umožňuje obohacovat Šmakouna jak výživově hodnotnými látkami (vláknina, nenasycené mastné kyseliny) tak také různým kořením a tím dosáhnout různých příchutí s širokými možnostmi zapojení při přípravě jídel a pokrmů.

Jak Šmakouna používat

Šmakouna v podobě ochucených plátků lze použít k přímé konzumaci nebo jej dále upravovat v různých receptech, které obohacuje o kvalitní, kompolexní živočišnou bílkovinu a současně snižuje podíl tuků, cukrů i celkovou energetickou hodnotu. Současně si však přidáním Šmakouna jídla zachovávají tradiční chuť, vůni, konzistenci.