Výjimečné párky s proteinem

 

Párek v rohlíku, párek a bramborová kaše, párek s čočkou… Po návratu ze školy stačilo kdysi sáhnout pro čerstvý rohlík, následně do lednice - a nejrychlejší svačina byla na světě. Tato tradiční lahůdka zkrátka patřila po celé generace mezi jednu z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších uzenin.

V posledních letech se párky z českých domácností začaly pozvolna vytrácet. Přestože internet stále častěji válcují takzvané superpotraviny, které hýbou kulinářským světem, vězte, že není důvod si tuto uzenářskou pochoutku odpírat. Zejména pokud se zaměříte na kvalitu složení výrobků a budete párky konzumovat v rozumné míře. A které párky jsou zárukou chuti i kvality? Například ty vyráběné v Čechách a označené logem Šmakoun.

 

V čem jsou Párky Šmakoun výjimečné?

Jsou vyrobeny z kvalitního masa, mají méně, soli i tuku, žádné glutamáty ani sádlo nebo drůbeží separáty. Ať už tedy připravíte oblíbené párky v rohlíku, ohřejete je jen tak ve vodě, opečete na pánvi či grilu, přidáte je do polévky nebo dalších jídel, na těchto párcích si pochutnají děti i dospělí.

Párky Šmakoun obsahují vysoké procento vybraného kvalitního hovězího a vepřového masa. Navíc jsou obohacené komplexním proteinem - živočišnou bílkovinou vaječného bílku. Ten je zastoupen celými 32 %. Ptáte se, proč protein? Při jeho nedostatku tělo odbourává vlastní tělesné bílkoviny a ztrácí tak svalovinu. Tělo si bohužel protein neumí uložit do zásoby, a proto je potřeba bílkoviny denně doplňovat.Třeba právě zařazením Šmakouna do jídelníčku. :-)

Jak chutnají Párky Šmakoun?
Tyto párky mají standardní a obvyklou chuť po mase a použitém koření.

Jaké jsou jejich výživové hodnoty?

Díky svému složení vykazují vysoký obsah  bílkovin (15 %) a snížený obsah tuku (pouze 11 %). Párky Šmakoun se rovněž vyznačují sníženým obsahem soli, které obsahují jen 1,5 %. Energetická hodnota na 100 g výrobku je 688 kJ/184 kcal.

A další vlastnosti?
Párky Šmakoun jsou vyráběny bez použití glutamátu a surovin jako je sádlo, kůže či drůbeží separát.

Co na párky Šmakoun říká Pamlsková vyhláška?
Párky Šmakoun svým vyváženým složením splňují výživová kritéria vyplývající z vyhlášky 282/2016  pro školní bufety a kantýny, tedy často zmiňovanou Pamlskovou vyhlášku.

Kde Párky Šmakoun najdete?
V obchodních řetězcích Kaufland, Billa nebo Makro , v prodejnách Vitaland  a také v internetových obchodech Košík a Rohlík.

Máte dotaz, připomínku nebo nemůžete najít v obchodech některý výrobek šmakoun ?   Kontaktujte nás prosím  zde .  Dáme Vám zprávu.

 

Párková historie aneb věděli jste, že…

  • proslulé Frankfurtské párky vznikly už v polovině 15. století?
  • první závazný recept pochází z roku 1749, kdy se k výrobě používalo maso z boků?
  • párky ochutnal i Maxmilián II. na své korunovační hostině?
  • rakouský řezník Johan Georg Lahner po návratu z Frankfurtu do Vídně začal vyrábět tzv. Vídeňské párky?
  • a že právě z Vídně se dostaly až na české stoly?
  • v roce 1993 došlo ke zrušení norem jakosti potravin, což se promítlo i do kvality uzenářských výrobků?

 

Červená čočka s párkem šmakoun

(autor receptu Jitka Matěchová, www.navlnechuti.cz)

Ingredience

Postup

1. Propláchneme červenou čočku a dáme vařit.

2. Než se nám čočka uvaří, orestujeme si na ghí cibulku.

3. Když je čočka hotová, přidáme orestovanou cibulku a dochutíme umeoctem, cukrem, dosolíme, krátce prohřejeme a posypeme pokrájeným pórkem.

4. Párky šmakoun ohřejeme obvyklým způsobem a podáváme s čočkou. 

Tip:  Pro urychlení vaření můžeme k čočce přidat řasu Wakame, která navíc usnadňuje trávení luštěnin.