Šmakoun v jídelníčku sportovce


                                                                                                                         

Kdo je Barbora Procházková ?

Vrcholová sprinterka na krátkých tratích

Už od svého dětství jsem zapálenou sportovkyní. Od 15 let jsem reprezentovala Českou republiku v atletice. Propojovala jsem vrcholovou atletiku a studium nejen sportovních oborů, ale i těch ekonomických. Zajímám se o funkčnost celého těla jako celku a právě tyto poznatky jsem využila i pro své tělo vrcholové sprinterky.  Za svůj největší úspěch považuji, že jsem vydržela dělat tak náročný sport až do svých 27 let a díky tomu jsem si našla práci ihned po ukončení mé kariéry v září roku 2019. Ale tím sportovním je jednoznačně 5. místo na Univerzitním mistrovství světa. To je moje srdcovka.

Fitness trenérka ...

Záliba v nových poznatcích, informacích a sportování jako takového mě přivedla do Improve akademie, kde jsem řádně dokončila kurz Fitness trenéra. Právě díky své lásce ke sportu, k tělu a práci na sobě samotné jsem se dostala do týmu lektorů. Stala jsem se součástí týmu vyučující budoucí fitness trenéry a to zejména v sekci praxe ve fitness, stabilizace a funkční přístup k trénování, který vychází  z mojí vlastní praxe od mých 12 let, kdy jsem se do posilování ponořila. V současné době pracuji jako fitness trenérka, kondiční trenérka, trénuji i malé děti a sportovní týmy, kde se starám o jejich kondiční a dynamickou přípravu. Ráda hledám možnosti  posouvání svých hranic, ale i hranic ostatních. A právě to miluji na práci trenérky. Z každého člověka vytahuji jeho maximum a ještě víc a právě to mě dělá šťastnou, když někomu pomůžu posunout jeho hranice a vytvořit lásku k pohybu, ke sportu a ke zdravému životnímu stylu. Stránky osobní trenérky najdete zde: https://www.facebook.com/Barboraprochazkovaosobnitrener/ .

... i něco navíc

Plním si své pracovní sny jako součást týmu lidí Českého olympijského výboru, starající se o sportovní projekty s olympijskou tématikou.

Stále na sobě pracuje

Nyní je pro mě priorita moje rodina, práce a trénink. Každý den si poskládám tak, abych všechny tyto tři složky zvládla. Jsem sama sobě trenérem, což je někdy těžké. Posouvat se dopředu a být na sebe přísná. Přece jen vím, že přijedu na trénink a budu tam jen já. Ale chci, aby moji klienti měli trenérku, která jako trenérka vypadá, abych mohla být jejich vzor, ale hlavně, abych se cítila ve svém těle dobře. Sport mě naplňuje a nedokážu si bez něj představit život. Zejména běhání a posilování je mou každodenní součástí. Musela jsem se ale i naučit odpočívat, což u mě bylo vždycky horší než na trénink jít. A to mi zůstalo do teď. Potřeba naslouchání svému těla ale je v dnešní hektické době nutností, takže i já se neustále učím a posouvám. Máme spolu kolikrát hodinové debaty .

Jídelníček je velmi důležitý - nejen vrcholového sportovce

Můj jídelníček se příliš neliší, pokud ten den trénuji a nebo ne. Kolem tréninku si dávám jídla, která mi pomohou dostat tělo do pohody  na trénink a po něm zase rychleji regenerovat. Pokud je ale potřeba, tak si jídlo v den tréninku přidám . Je to o komunikaci a jak jsem řekla, já a moje tělo se to stále učíme.

Každodenní součástí mého jídelníčku  se stal Šmakoun a to z jednoho prostého důvodu. Miluji jeho chuť, na sladko, na slano, prostě pořád. Ráno do snídaně, k obědu , ke svačině. Naučil mě jíst pestřeji. Občas prostě nemám chuť na maso, ale bílkoviny jsou pro mě důležité. Pomáhá mi dodržet denní potřebu a příjem bílkovin. Je lehký a nezatěžuje moje trávení. Nejradši mám šmakouna klasik, protože ho můžete dát do sladké ranní ovesné kaše, palačinek i lívanečků,  k obědu  mám ráda  šmakoun na kari s rýží - to je moje nejoblíbenější jídlo. Skvělá sváča je meruňkový šmakoun do jogurtu s oříšky .... A peču s ním také sladké dezerty.   Přidávám ho zkrátka všude tam, kde bych si jinak dala maso, šunku, tofu nebo vajíčku. Nic tím nezkazíte, jen si tím doplníte váš pokrm o lehce stravitelné živočišné  bílkoviny bez tuků, cukrů a cholesterolu.

Velice mě těší, že jsem na to naučila spoustu lidí a vlastně neznám člověka, který by Šmakouna vyzkoušel a nechutnal mu. Což se samozřejmě stát může, ale není k tomu důvod, pokud si jídlo dobře dochutíme. 

Úplným vrcholem pro mě jsou nové šmakouní hotovky - když nemám čas nebo i chuť něco vařit, sáhnu hlavně po špenátových lasagních nebo kuličkách v rajčatové omáčce. Dodají mě potřebné bílkoviny, pochutnám si a ušetřím čas, abych se mohla naplno věnovat své práci.

Za mě šmakoun je super volbou do každodenního jídelníčku.