Řízek bez masa

    Ve všech SM Billa šmakoun výhodněji od 6.7. do 9.8. - krabičky 42,90 , lasagne 89,90 , levněji také Párky šmakoun.  

                                                                  

Jak si zpestřit dny bez masa   

Patříte mezi stále rostoucí skupinu lidí, kteří se ve svém jídelníčku obejdou bez masa ? Pak máme pro vás tip, jak si zpestřit sváteční vánoční  menu včetně štědrovečerní večeře. Obalovaným a smaženým  Šmakounem . Tady je recept podle Evelýny, která si ráda pochutná, se Šmakounem vaří a připravuje s ním především klasická česká jídla vhodná pro celou rodinu :

Jde to i bez masa, i když se něco smaženého na stůl právě hodí. Od klasického smažáku si potřebujete trochu odpočinout , tak přijde   Šmakoun velmi vhod. Trošku jsem ho namarinovala, obalila ve směsi lahůdkového droždí a mletých kešu oříšků a usmažila v troubě. Je to výborná živočišná bílkovina  (14 %) z čistých vaječných bílků a hlavně - v čistém Šmakounu Klasik nenajdete žádný tuk, cukr, cholesterol ani lepek a má            ve 100 g jen 280 kJ (Mexico o něco více )

Suroviny:  

Postup:

Troubu nastavíme na 190 stupňů. Z válečků  Šmakouna si nakrájíme podélné plátky (ala prsty) - 3 z každého válečku, potřeme olivovým olejem, grilovacím kořením a česnekem. Necháme chvilku marinovat, pak je obalíme ve směsi lahůdkového droždí a mletých kešu oříšků, ještě je lehce z vrchu zastříkneme olejem ve spreji a pečeme cca 15 minut na horkovzduch. A co jako přílohu - já si dávám brambory a  salátek - miluju rajčata ... ale s tím si jistě poradíte.

MŮJ  EXTRA TIP : máte chuť na houbový řízek ? Pak vezměte  Šmakouna s   hlívou ústřičnou  - najdete ve stejných obchodech. Postup je stejný , jen použijete houbové koření místo grilovacího a česneku.

Další recepty podle Evelýny najdete ve skupině   Jíme zdravě s labužnicí Evelýnou

Další recepty se šmakounem najdete v kuchařce Zdravě a dosyta, kterou si můžete objednat     ZDE.