Hotová jídla bez masa se Šmakounem

 
Víte , že po bílkovině se netloustne - nemění se v zásobní látky = tuk.
Víte , že bílkovina napomáhá při léčení různých nemocí - bílkovina tvoří transportní látky (transferiny), které roznáší v těle například aktivní složky léků.
Šmakoun je zdrojem kvalitní bílkoviny - i v hotových jídlech.

                                                                          

Oběd nebo večeře rychle, snadno a pohotově po ruce ? A je důležité mít i v současné době výživově vyvážená jídla? Jídla, která budou chutnat i dětem ?   

  Pak Vám budou vyhovovat  ta se Šmakounem -  jsou nejen výživově vyvážená ale i chuťově zajímavá !

Špenátové lasagne, kuličky v rajčatové omáčce nebo s ananasem ve sladkokyselé omáčce - to jsou jídla, která najdete je v obchodech Kaufland, Billa i na ROHLÍK.CZ. Budou vždy po ruce, když budete chtít připravit lehké a chutné jídlo a .... jde to i bez masa.

A proč jsou bílkoviny tak důležité ? Mají v našem organizmu řadu funkcí. Nejznámější asi je ta stavební - například pro svaly. Ale je tu i funkce transportní, kdy se bílkovina podílí na "transportu" různých látek po těle, třeba i léků. Ale co když je bílkoviny nedostatek ... ?

A kolik bílkoviny vlastně tělo potřebuje? Uvádí se, že je to 0,8-1,0 g bílkoviny na každý kilogram tělesné hmotnosti. Pokud chcete hubnout nebo právě léčíte nějakou chorobu, tak to může být i více - 1,2-1,5 g bílkoviny na 1 kg hmotnosti. A sami si můžete zjistit, že přijmout 80-100 g bílkoviny za den není vůbec jednoduché.

A co maso nebo rostlinné zdroje bílkoviny? Ano - maso je výborným zdrojem bílkoviny, ale obsahuje navíc také nežádoucí tuky a cholesterol. Rostlinné bílkoviny často nejsou plnohodnotné a to z toho důvodu, že některá aminokyselina (základní stavební látka bílkovin) je v nedostatku a tělo pak bílkovinu pak zcela nevyužívá.

Vaječný bílek je zdrojem  plnohodnotné bílkoviny s rovnoměrně vyváženým složením aminokyselin.                                                                                                  Šmakoun je zdrojem bílkovin vaječného bílku , které přináší i do hotových jídel. Stojí za to je vyzkoušet....

 

Šmakounové kuličky v rajčatové omáčce s těstovinami

            

Špenátové lasagne se šmakounem Krémová   omáčku s houbami, šmakounem a divokou rýží


 Šmakoun s ananasem ve sladkokyselé omáčce .... jen v Kauflandu

 

 Proč vyzkoušet hotová jídla od Šmakouna?